"U Pana Boga w ogródku"

"U Pana Boga w ogródku" Grzegorza Ojrzyńskiego z Radomska. Serdecznie zapraszam .

Było kolorowo, na temat ale i bardzo fotograficznie. Dziękuję Grzegorz. Relacja zdjęciowa poniżej.

 

 

Grzegorz Ojrzyński - urodzony i mieszkający w Radomsku – polski artysta fotograf.
Członek Zarządu Ogólnopolskiej Fotograficznej Grupy Twórczej Art Fokus 13
Członek Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku.

         Związany z radomszczańskim środowiskiem fotograficznym, mieszka i pracuje w Radomsku – fotografuje od końca lat 70-tych XX wieku. Od 2009 roku zajmuje się fotograficzną twórczością artystyczną. Szczególne miejsce w jego twórczości zajmuje fotografia krajobrazowa, fotografia przyrodnicza (kwiaty, owady, zwierzęta, ptaki), makrofotografia, fotografia ludzi (m.in. w krajobrazie), fotografia portretowa oraz fotografia ślubna.

W 2011 roku został przyjęty w poczet członków Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego.
W 2012 roku został zaproszony i przyjęty do grupy fotograficznej Pictorial Team.
W tym samym roku został członkiem nadzwyczajnym Fotoklubu RP, a w 2013 roku został przyjęty w poczet członków rzeczywistych Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców i uhonorowany tytułem Artysty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej (AFRP). Decyzją Komisji Kwalifikacji Zawodowych Fotoklubu RP, otrzymał dyplom potwierdzający kwalifikacje do wykonywania zawodu artysty fotografa, fotografika (legitymacja nr 360).
W 2014 roku członkiem Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku.
W 2014 roku był współzałożycielem  Ogólnopolskiej Fotograficznej Grupy Twórczej Art Fokus 13, w której pełnił funkcję prezesa Zarządu - obecnie jest sekretarzem w Zarządzie AF 13.

Grzegorz Ojrzyński jest autorem i współautorem wielu wystaw fotograficznych indywidualnych i zbiorowych oraz poplenerowych. Jego fotografie były prezentowane na wielu wystawach pokonkursowych – na których otrzymywały wiele nagród, wyróżnień, dyplomów i listów gratulacyjnych. Prace Grzegorza Ojrzyńskiego zaprezentowano w Almanachu (1995–2017), wydanym przez Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców. W 2018 roku został uhonorowany Medalem „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej” – odznaczeniem przyznawanym przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców – w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wystawy indywidualne:
- Luty 2014r. „W poszukiwaniu ciszy” w Miejskim Domu Kultury w Radomsku
- Kwiecień 2015 r. „ U Pana Boga w ogródku” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w   Radomsku
- Luty 2016r.  “Pejzaż zwyczajny-niezwyczajny” w Galerii Po Schodkach w Janowie
- Październik 2016 “Człowiek i woda” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku
- Kwiecień 2017r.  „Rozmowa z Górami” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku
- Październik 2017 „NATURA„ w Galerii NOWA Łódzkiego Domu Kultury
- Lipiec     2019r. „ŚWIATŁO” w Galerii FOCUS w Jeleniej Górze
- Styczeń   2020r.   „NATURA” w Miejskim Domu Kultury w Radomsku
- Marzec   2020r.  „ŚWIATŁO” w Muzeum Regionalnym w Radomsku
- Czerwiec 2020r.  „ŚWIATŁO” w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie.
- Marzec   2021r. „ŚWIATŁO” w Galerii DeKa i Galerii Drugiego Planu - Dom Kultury Rybnik-Chwałowice
- Maj 2021r.  „ŚWIATŁO” w Galerii Klubowe Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej

O wystawie "U Pana Boga w ogródku":

Każdy człowiek czuje potrzebę wypoczynku, jakiejś zmiany, odskoczni od codzienności i trudu dnia. Moim wypoczynkiem jest kontakt z naturą i fotografia. To wyjątkowy wypoczynek ponieważ rozpoczynany tuż przed świtem. Gdy większość ludzi jeszcze śpi witam początek kolejnego budzącego się do życia dnia. Świtanie jest czymś wyjątkowym. To chwila, która jest niepewnością ale i nadzieją na kolejny dobry dzień. Smakując powiew porannego wiatru i delektując się śpiewem ptaków czuję się integralną częścią przyrody i w pełni wypoczywam. Aby pogłębić te doznania lubię położyć się na zwilżonej poranną rosą trawie. W tym momencie moim oczom ukazuje się zupełnie inny, dotąd niedostrzegalny świat. To niezliczone, lśniące w porannych promieniach słońca krople rosy zawieszone na trawach, kwiatach i pajęczynach. To pachnące świeżością zioła i kwiaty oblepione drobinkami wilgoci jak pszczoły nektarem. To świat śpiących owadów, osnutych jedwabną kołdrą z połyskujących kropli rosy. Moja wrażliwość na każde piękno, a tym bardziej na piękno natury powoduje zachwyt tym wyjątkowym widokiem. To co widzę sprawia wrażenie jakbym znalazł się w nieziemskiej krainie. W magicznym, bajkowym ogrodzie, niewidocznym gołym okiem małym świecie. Wtedy budzi się we mnie przekonanie, że znajduję się i wypoczywam u Pana Boga w ogródku.
Wystawa prezentuje fotografie z bajkowego świata, które powstały podczas mojego wypoczynku na lonie natury.

 

 www.grzegorzojrzynski.pl

odwiedziło nas 840102 osób
projekt i wykonanie mmCreation.pl