Nowe nabytki - nowi Przyjaciele
Nowe nabytki do Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim. Dzięki uprzejmości Państwa Anita i Kamel Henni nasza placówka wzbogaciła się o nowego "dreniaka" a tak dokładnie latarnię magiczną - rzutnik do przeźroczy na szklane ramki produkcji Austro-Węgier w latach 1890 do 1918. Po wynalezieniu kina i projekcji obrazów malowanych na szkle w 1895 roku stały się latarnie magiczne bardzo lubianą formą spotkań. Coś jak obecnie pokazujemy diaporamy ..... tak po 120 latach. Wpisujemy Państwo Henni na zaszczytną listę Przyjaciół Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim a certyfikat czeka do odbioru lub prześlemy pocztą. Parę zdań o nowych Przyjaciołach.
Kamil Henni.
Tłumacz języka francuskiego. Z żoną Anitą - pracownikiem administracji - pasjonaci szukający rzeczy starych nietypowych. Lubią otaczać się przedmiotami z duszą. Na starych targach i wyprzedażach wyszukują perełek. Druga ich pasja to podróże. Cieszą się kiedy znalezione przez nich przedmioty otrzymują drugie życie. Mieszkają w Warszawie. Każdą wolną chwilę spędzają w ich azylu - domu który wybudowali pod lasem na wsi pod Łodzią.
Dziękuję i zapraszam do zwiedzenia Muzeum. Latarnia po remoncie i uruchomieniu będzie nadal radowała oczy oglądających, choć jak na razie nie posiadam tak dużych malowanych ramek - mniejsze mamy ale coś wymyślimy.
odwiedziło nas 840071 osób
projekt i wykonanie mmCreation.pl