Nowe Muzeum Fotografii

Jarek Lalik - nasz kolega z Koła Przyjaciół Fotografii wczoraj na spotkaniu zaprezentował link na fb na temat otwarcia kolejnego prywatnego Muzeum Fotografii - tym razem w Zamościu. Szkoda, że organizator nie zaprosił nas na otwarcie ale może nie wiedział  o nas.

To bardzo dobra wiadomość dla muzealnika, że coraz więcej ludzi zaczyna dbać o tę materialną przeszłość tworząc takie placówki. Polska - jak wielokrotnie mówiono podczas I Kongresu Muzealików Polskich w Łodzi - jest bardzo biedna jeśli chodzi o muzealia. Historia, polityka, położenie oraz "słowiańska krew" - gromadzeniu "świadków" współczesnego życia nie pomagała. Jeśli chodzi o ilość Muzeów (różnych) przypadającą na mieszkańca stawia nas prawie na samym europejskim końcu. Myślę, że wybierzemy się wspólnie pewnego dnia na wycieczkę do Zamościa i odwiedzimy tę placówkę.

Ps. również i my zapraszamy do odwiedzin i na pewno do wymiany poglądów, dotyczących funkcjonowania Muzeum. Zdjęcia zgrałem bez zgody twórcy ale myślę, że zrobiłem to dla dobra organizatora i dla jego chwały. Dzięku Jarku za wiadomość a kustosza i organizatora Pana Adama Gąsinowskiego - pozdrawiamy, życząc samych sukcesów.

Gratulujemy.

odwiedziło nas 781158 osób
projekt i wykonanie mmCreation.pl