Daliśmy radę ... Noc Muzeów za nami ...

Noc Muzeów 2016 za nami. Działo się, działo. Przy pełnej frekwencji zrealizowaliśmy cały program - nawet z niespodziankami. Po przywitaniu Gości rozpoczął się koncert Jurija Tokara - już Polaka - lekarza. Podzielony na trzy części koncert długo wszyscy uczestnicy zapamiętają. Po dwugodzinnym oglądaniu muzeum przez chętnych punktualnie o 20.00 rozpoczęła się główna część Nocy Muzeów 2016 w naszym Muzeum Fotografii. Piosenki grane i śpiewane przez Gościa o tematyce miłosnej zbliżyły zebranych do tematu tegorocznej imprezy - wino, kobiety i śpiew. Pani magister Ula Łukasik w 10 minutowej prelekcji omówiła temat piękna kobiety w ujęciu historycznym - wygląd, zachowania a przede wszystkim mądrość kobiet. Wspaniały wykład a Pani Uli bardzo dziękujemy za przygotowanie tak pięknego referatu. Następnie z muzyką Glenna Millera w prezentacji można było obejrzeć ponad 300 portretów - zdjęć kobiet z albumu wydanego w Dreżnie w 1934 roku "Wer ist die Schonste Frau", który w oryginale posiadamy w muzeum. Podczas prezentacji przedstawiłem sytuację w Muzeum Fotografii, ilość zwiedzających i co, zwłaszcza pod kątem pozyskiwanych muzealiów przez rok udało się zrobić. Następnie po któtkiej prezentacji pierwszego fotografa z Paryża JA Moulena (1802-1875), którego pasją były tzw zdjęcia "obsceniczne" czyli obecnie nazywane zdjęciami erotycznymi rozpoczęła się - wielokrotnie przerywana śmiechem - prezentacja multimedialna tych zdjęć z "belle epoqe" - lata 1880-1920 najlepszych fotografów francuskich. Wspaniały - przesiąknięty miłością, pięknem, fotografią - wieczór zakończył zaproszony Jurij Tokar muzyką starego Lwowa - "Na lwowską nutę". Zapraszam do galerii zdjęć i do spotkania za rok.

Za rok na Noc Muzeów 2017 a do odwiedzin Muzeum Fotografii zawsze.

Podczas imprezy dwaj fotografowie z Torunia Piotr Tamborek i Mariusz Kanonowicz zaprezentowali - wykonane w technice podczerwieni zdjęcia z Roztocza z muzyką Mike Oldfielda. Piękne zdjęcia a panów fotografów wpisujemy w szacowne grono Przyjaciół Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim.

Odrębne podziękowanie pragnę poprzez ten wpis podziękować panu nadleśniczemu Nadleśnictwa Lutowiska - Bieszczady Markowi Bajdzie za przyjazd na naszą imprezę. Ekstra na 4 godziny - dziękuję.

odwiedziło nas 575640 osób
projekt i wykonanie mmCreation.pl