Kraków-Bogacki-tablica ....

COVID - jego wcześniej nie było i nie prosiliśmy go.
Działamy już ostatkami sił - ale jeszcze żyjemy a to chyba najważniejsze.
- Dziś obiecana relacja z tego co nowego w Fundacji Muzeum Historii Fotografii - Janów Lubelski.
RUSZYLIŚMY !!!
W obecnym czasie o trudny start, ale .... Trzy lata temu otwieraliśmy dość hucznie Salę im. Profesora Władysława Bogackiego. Była wstęga, rodzina, dostojni goście. A obecnie ? Ilość pamiątek po Profesorze Bogackim , dzięki rodzinie a zwłaszcza wnukowi Maćkowi Dobrzańskiemu z Krakowa rośnie. Zgodnie z obiecankami z naszej strony właśnie 28 października w rocznicę otwarcia sali wbudowaliśmy na frontonie kamienicy w Krakowie przy ulicy Krowoderskiej pamiątkową tablicę. W innych czasach byłaby to bardziej uroczyste ale obecnie podczas tej strasznej pandemii należało to zrobić spokojnie, bez rozdźwięku. To Panu Profesorowi Władysławowi się po prostu należało. Muzeum Fotografii w Krakowie w latach 1976-1979 było pod patronatem Profesora. Historia różne płata figle i obecnie większość eksponatów znajduje się w naszej janowskiej placówce. Tak więc dom w którym mieszkał przez całe krakowskie życie patron jest już oznaczony ku zadowoleniu Rodziny Dobrzańskich , Przyjaciół Profesora, sąsiadów i myślę i naszym. W tym miejscu pragnę podziękować osobom, które przyczyniły się do tej uroczystości. Krystynie i Maćkowi Dobrzańskim, firmie Sol-Benz Tadeusza Solińskiego, firmie MiKAR Michała Karwatowskiego, Bankowi Spółdzielczemu w Janowie Lubelskim, sąsiadom ze sklepu motoryzacyjnego i kosmetycznego przy Krowoderskiej . W formie krótkiej relacji fotograficznej przedstawię moment montowania tablicy. Nie obyło się również od złożenia kwiatka i zapalenia znicza na grobie Profesora na Cmentarzu Rakowickim.
Fundacja Muzeum Historii Fotografii działa. Dla chcących pomóc w dalszych działaniach naszej muzealnej placówki - Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim podaję numer konta. Każda kwota darowizny będzie dobrze wykorzystana.
Fundacja Muzeum Historii Fotografii Janów Lubelski ul. Zamoyskiego 20, 23-300 Janów Lubelski
NIP 862 164 73 86, Regon 38602145400000 KRS: 0000840519 - konto BS 33 9410 0000 2001 1018 3377 0001.
Niestety nie jesteśmy jeszcze fundacją pożytku publicznego. Dziękuję bardzo za doczytanie do końca i za ewentualną pomoc, zwłaszcza w tych czasach.
odwiedziło nas 840070 osób
projekt i wykonanie mmCreation.pl