IV Rozbiór Polski

22 listopada - piątek - godzina 18.00 - Galeria Muzealna zaprasza na fantastyczne spotkanie. Tego jeszcze u nas nie było ... .
W programie :
- wernisaż wystawy "U źródeł IV rozbioru Polski" - to oryginalne dokumenty, plakaty, zdjęcia pokazujące obraz Polski i Polaków w potocznym niemieckim wyobrażeniu od połowy XIX wieku a z drugiej strony - w propagandzie sowieckiej od 1917 roku, z uwzględnieniem wojny polsko-bolszewickiej i problemu tzw. Polskiej Republiki Rad. Kuratorem i właścicielem wystawy jest historyk, prawnik dr Wojciech Lizak ze Szczecina. Podczas spotkania będzie możliwość spotkania się z Panem Wojtkiem .
- wieczór autorski z Naszym Przyjacielem i Poetą Krzysztofem Cezarym Buszmanem. To kolejny ale jakże na pewno wspaniałe spotkanie. Pan Krzysztof zaprezentuje kolejny tomik Swoich wierszy który oczywiście będzie można nabyć.
- muzycznie dopełni, prezentując kilka pieśni patriotycznych uczennica LO  - koleżanka Elżbieta Jakubiec oraz Sylwester Bernaciak - Szkoła Muzyczna Ars Andante z prezentacją utworów napisanych pod poezję KC Buszmana.

 

odwiedziło nas 534274 osób
projekt i wykonanie mmCreation.pl